Dali jste si na rok 2021 předsevzetí, že si už konečně tu vaši kuchyň vyšperkujete? Podívejte se na 6 nejzajímavějších trendů v kuchyni a inspirujte se. Najdete pro vás něco zajímavého?

Nezapomeňte! Trendy je dobré znát, vědět o nich, ale vždy se řiďte hlavně tím, co se Vám líbí a v čem Vám bude dobře. Není třeba trendy slepě následovat.

Trendy v kuchyních

Matná černá je dlouhodobý a stále přetrvávající trend. Dodá kuchyni pocit exklusivity. Moc dobře vypadá, když se zkombinuje s kontrastními a teplými materiály nebo barvami jako např. dřevo nebo odstíny zlaté.

Zdroj1, Zdroj2

Nicméně je načase, aby se matná černá podělila o výsluní i s nějakými novinkami. Jinak by to začala být nuda!

Pojďme se inspirovat!

  • Studené barevné tóny

Studené barvy velmi dobře vyniknou s kontrastními teplými materiály – např. zlaté detaily (úchytky, dřezová baterie apod.) nebo dřevěné doplňky, dřevěná podlaha. Společně vytváří velmi zajímavou a dobře fungující kombinaci.

Neznamená to ale, že si musíte pořídit celou kuchyňskou linku v jednom barevném odstínu. Vámi zvolenou barvu, která se vám nejvíce líbí, můžete použít např. jen na kuchyňském ostrůvku nebo spodních skříňkách. Horní skříňky již mohou být v jiné ladící barvě, např. v bílé. Ale pozor😊. Není bílá, jako bílá. Bílá má spoustu odstínů a velmi se přimlouvám, abyste použili teplejší z nich. Aby vám nebyla v kuchyni zima.

 

 

 

Zdroj1, Zdroj2

  • Míchání kovů

U předchozího trendu jsem mluvila o úchytkách a dřezových bateriích jako o funkčních detailech. Nyní se na tyto „detaily“ podíváme jinak, a to v kontextu slavného designéra 50.let Charlese Eamse: „The details are not the details. They make the design.“ Jinými slovy, detaily nejsou jen detaily, jsou nositeli designu a krásna.

Zvolte si, který kov bude ve vaší kuchyni dominantní, např. černá dřezová baterie, a který sekundární (doplňkový), např. zlato, mosaz. Míchejte je v kuchyni na více místech různě tak, abyste dosáhli vyváženého kontrastu. Pomůže to vytvořit harmonickou atmosféru a podpoří celkový vzhled.

Zdroj1, Zdroj2

  • Pracovní a zadní deska

Použitím stejného materiálu na pracovní i zadní desce dosáhneme čistého, více minimalistického a elegantního stylu. Takto čistý design nezapomeňte ještě více zdůraznit vhodným osvětlením. S osvětlením pracovní plochy je dobré si pohrát a držet se ergonomických zásad.

Zdroj1, Zdroj2

Pokud nejste zastánci horních skříněk a máte raději otevřené police, nechte se inspirovat tímto trendem. Kontrastní zadní deska a pracovní plocha. Můžete se vyřádit použitím odlišné barvy od pracovní desky, materiálem nebo tvarem. Vytvoříte tak scénu, která bude přitahovat pohled.

Zdroj1, Zdroj2

  • Skříňky nebo police?

Trendem je přizpůsobit skříňky potřebám uživatele. Můžete protáhnout horní skříňky až ke stropu nebo kombinovat vysoké horní skříňky se skříňkami od země po strop. Získáte tak více úložného prostoru a celkový vzhled elegantně sjednotíte, což působí velmi efektně.

Nebo můžete naopak horní skříňky úplně vynechat a dodat Vaší kuchyni nádech luxusu, svěžesti a minimalismu.

Ohledně skříněk doporučuji experimentovat a dovolit si být jedineční.

Zdroj1, Zdroj2, Zdroj3

  • Dřezy – pracovní plocha navíc

Dřezy se zabudovanými římsami pro posuvné příslušenství umožňují práci lépe zorganizovat a získat pro práci více pohodlí. Můžete zde krájet zeleninu, připravovat jídlo, oplachovat ovoce…

  • Osvětlení jako dominantní prvek

Osvětlení jako dominantního prvku využijete hlavně kuchyních s pracovním ostrůvkem nebo tam, kde kuchyň volně přechází do obývací části. Ve volbě designu a stylu tohoto osvětlení je velký výběr a umožní vám to podtrhnout celkový dojem z celého prostoru. Můžete zde zopakovat typ osvětlení, který je použit v obývací části, zvolit minimalistické nebo industriální osvětlení. Možností je hodně, jen dbejte na to, aby celkový výsledek spolu ladil a netlouklo se jedno s druhým.

Zdroj1, Zdroj2

Tak to je vše. Našli jste inspiraci? Přeji hodně úspěchů při zařizování. A když budete potřebovat, ráda poradím.