Navrhnu Vám celý byt, dům nebo jednotlivé místnosti. Při práci kladu důraz na přání a osobnost klienta. Ze začátku se hodně ptám a hodně naslouchám a poslouchám, co jste řekli i co jste neřekli a možná jste chtěli říct :-). Umím se na klienta naladit a vytvořit interiér, kde mu bude dobře.

V návrhu netlačím na pilu a nevnucuji za každou cenu moje řešení. Bydlet v interiéru budete Vy, ne já.

Baví mě s prostorem pracovat a při navrhování počítám s každým centimetrem. Když je to potřeba, nebojím se změnit dispoziční řešení. Zároveň je pro mě velmi důležité, aby interiér dobře fungoval a nepůsobil jako přehlcený.

Ráda vymýšlím neokoukaná a netradiční řešení, jako třeba použití ocelových lanek čistě jako dekorace, i když nic nenesou. Nebo box na dříví jako krabička od sirek.

Dělá mi dobře, když od klientů slyším podobné věty jako: „No jsem ještě nikde neviděla!“ „To by mě fakt nenapadlo!“ „To je boží!“

Mám cit pro barvy a ráda s nimi pracuji, což můžete vidět na mých realizacích. I když mám doma dvě dcery, umím navrhnout pokoje pro kluky a vím co je to minecraft😊.

Inspiraci nalézám v podstatě kdekoli a kdykoli. V přírodě, na cestách, v časopisech, na výstavách nebo jen tak v mojí hlavě. Mým oblíbeným malířem je Cézanne a blízký je mi Vincent van Gogh (s Vincentem si tykáme😊).

Svojí práci mám ráda a baví mě. Pomáhám lidem zlepšit svůj život, „léčit“ jejich interiér. Klientovu osobnost promítám do jeho domova, aby mohl cítit „Tady jsem doma. Tady je to o mně. To jsem já!“.

Chci, aby lidé měli radost a potěšení z proměny jejich bydlení, aby výsledek vyjadřoval jejich lásku k sobě a cítili se doma šťastní…

Těším se na Vás!

Podpis Alice
Alice Dočkalová

VOŠ Scholastika

2018-2019 Ateliér interiérového designu pod vedením Ivana Boroše

Intermezzo interier design škola

2016 Home Staging

Intermezzo interier design škola

2015-2016 Interiérový design (akreditováno MŠMT)

VŠE Praha

1993–1998 – Fakulta podnikohospodářská