O mně

Jak jsem se k této práci dostala?

Moje cesta k navrhování interiérů nebyla přímá, šla jsem trochu oklikou. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou a pracovala jsem převážně v marketingu ve finančním sektoru. Celý život jsem ale měla potřebu něco tvořit, malovat, nějak se výtvarně projevovat. Až jsem se jednoho dne rozhodla vystudovat školu interiérového designu a zcela zásadně změnila obor. Za sebou mám nyní řadu realizovaných projektů a hlavně spokojených klientů.

Co dělám?

Navrhnu vám celý byt, dům nebo jednotlivé místnosti. Při práci kladu důraz na vaše přání a osobnost. Ze začátku se hodně ptám a naslouchám a poslouchám, co jste řekli i co jste neřekli a možná jste chtěli říct :-). Umím se na vás naladit a vytvořit interiér, kde vám bude dobře.

V návrhu netlačím na pilu a nevnucuji za každou cenu moje řešení. Bydlet v interiéru budete vy, ne já.

Co mám ráda?

Baví mě pracovat s prostorem a při navrhování počítám s každým centimetrem. Když je to potřeba, nebojím se změnit dispoziční řešení. Zároveň je pro mě velmi důležité, aby interiér dobře fungoval a nepůsobil jako přehlcený.

Ráda vymýšlím neokoukaná a netradiční řešení, jako třeba použití ocelových lanek čistě jako dekorace, i když nic nenesou. Nebo box na dříví jako krabička od sirek.

Dělá mi dobře, když od vás slyším podobné věty jako: „No to jsem ještě nikde neviděla!“ „To by mě fakt nenapadlo!“ „To je boží!“

Jak pracuji?

Mám cit pro barvy a ráda s nimi pracuji, což můžete vidět na mých realizacích. I když mám doma dvě dcery, umím navrhnout pokoje pro kluky a vím, co je to Minecraft😊.

Inspiraci nalézám v podstatě kdekoli a kdykoli. V přírodě, na cestách, v časopisech, na výstavách nebo jen tak v mojí hlavě. Mým oblíbeným malířem je Cézanne a blízký je mi Vincent van Gogh.

Vaši osobnost promítám do vašeho domova, abyste mohli cítit „Tady jsem doma. Tady je to o mně. To jsem já!“. Svojí práci mám moc ráda. Baví mě na ní spousta věcí, ale hlavně to, že pomáhám lidem zlepšit jejich život.

Chci, abyste měli radost a potěšení z proměny vašeho bydlení, aby výsledek vyjadřoval vaši lásku k sobě a cítili jste se doma šťastní…

Těším se na vás!

Podpis Alice
Alice Dočkalová

VOŠ Scholastika

2018-2019 Ateliér interiérového designu pod vedením Ivana Boroše

Intermezzo interier design škola

2016 Home Staging

Intermezzo interier design škola

2015-2016 Interiérový design (akreditováno MŠMT)

VŠE Praha

1993–1998 – Fakulta podnikohospodářská