Eva V., Černošice – redesign obývacího pokoje, návrh dvou dětských pokojů

 

Proč jste se rozhodla využít služby interiérového designéra?

Když nastal čas přetvořit synův dětský pokoj na studentský, pocítila jsem potřebu někoho oslovit, kdo by nám poradil a pomohl s realizací, navrhl vestavěný nábytek a nadčasové řešení, které už bude mít napořád. U známých jsme viděli vydařené řešení dětských pokojů navržené naší kamarádkou Alicí, a tak jsme se rozhodli ji také oslovit. A jelikož spolupráce byla úžasná, navázali jsme obývacím pokojem a následně i pokojíčkem pro dceru. Obývací pokoj v domě jsme po nastěhování provizorně vybavili starým nábytkem z bytu. Po dvou letech bydlení jsme však usoudili, že je čas zamyslet se nad funkčnějším, praktičtějším i vzhledově modernějším řešením. Prošli jsme s manželem x brainstormingy, měli namalované různé podoby stěny s televizí, lavice pod oknem a variací gauče. Vzhledem k poměrně malému prostoru v rámci rozlehlejší místnosti, v níž je i jídelna a kuchyň to ale nebylo snadné a stále jsme tápali. Čas běžel a my usoudili, že bez pomoci to nepůjde, proto jsme se rozhodli opět oslovit Alici.

Splnila poskytnutá služba vaše očekávání?

Ano, určitě. Syn i dcera jsou z pokojů nadšeni. Alice před samotným návrhem probrala přímo s nimi jejich představy a děti do diskusí vstupovaly i v průběhu úprav finálního řešení. Témata, která si děti zvolily (Minecraft a Harry Potter), zakomponovala do návrhu nenásilně a jen symbolicky, aby místnosti zůstaly nadčasové až do jejich dospělosti. U obýváku se zase potvrdilo, že je to skutečně trochu oříšek, zejména v kontextu našich představ, množství zapojených přístrojů (TV, gramofon, subwoofer, DVD, zesilovač…), bezprostřední blízkosti krbu, řešení sezení pod oknem, kde se navíc nachází topení a v neposlední řadě velikosti gauče pro pět členů domácnosti. Alice se s tím poprala skvěle a navrhla funkční i vzhledově čisté a zajímavé řešení dotvořené originálními detaily, jako jsou lanka na stěně za televizí nebo úložný box na dřevo v designu krabičky zápalek. Bez ní bychom byli ve starém nejspíš ještě teď 🙂

Co jste nejvíc ocenila na poskytnuté službě?

Nebyli jsme v tom sami, měli jsme vedle sebe ruku, která nás vedla, ale zároveň uši, které pečlivě naslouchaly našim představám a potřebám. A v neposlední řadě nás celým procesem provedla od začátku až do konce, nebylo to jen o dodání návrhu na papíru, doprovázela nás i do nábytkářské firmy, kde jsme společně doladili všechny detaily, poptala, oslovila či sehnala jiné firmy, které nám dodaly drobnosti jako polštáře, nástěnku na míru a podobně. Stejně tak osobně dohlédla i na montáž některých kritických prvků.

Doporučila byste Alice služby?

Alici bych určitě doporučila nejen všem, kteří si sami nevědí rady se řešením interiéru, zejména pak pokud mají specifické potřeby, prostor je omezený či komplikovaný. Doporučila bych ji obecně každému, kdo zařizuje bydlení. Alice má skvělé nápady a i drobnými prvky umí prostor osvěžit a dodat mu šmrnc a něco neotřelého navíc.

Realizace návrhu obývacího pokoje
Realizace návrhu dětského pokoje
Realizace návrhu pokoje